Om oss

Den mänskliga kontakten kan förstås aldrig ersättas av en hemsida. Därför är det viktigt att du alltid ska känna dig välkommen för personlig rådgivning och hjälp. Det är viktigt för dig att veta att Bergs Begravningsbyrå är auktoriserad. För att bli auktoriserad krävs att våra medarbetare genomgått den omfattande auktorisationsutbildning som utarbetats av Sveriges Begravningsbyråers Förbund. En viktig försäkring om att vi har kompetensen att ge rätt hjälp och stöd - och att allt det praktiska runt begravningen tas om hand på bästa tänkbara sätt.

Här kan du läsa mer om vår auktorisation 
0

Vi som arbetar här

marie

Marie Berg

 marie@bergsbegravningsbyra.se

 0708 - 13 41 09

Företagets ägare, Begravningsrådgivare,
Receptionist, Administration
Har arbetat på byrån sedan 1986

Erica

Erica Gustafsson

 erica@bergsbegravningsbyra.se

 0708 - 38 98 56

Receptionist, Adminstration
Begravningsrådgivare, Representant
Har arbetat på byrån sedan 2013

Thommy

Thommy Nilsson

 thommy@bergsbegravningsbyra.se

 0708 - 38 98 22

Begravningsrådgivare, Representant
Har arbetat på byrån sedan 1997

Ola

Ola Moschna

 ola@bergsbegravningsbyra.se

 0708 - 38 99 10

Begravningsrådgivare, Representant
Har arbetat på byrån sedan 2013

Daniel

Daniel Karlsson

 daniel@bergsbegravningsbyra.se

 0708 - 38 20 21

Begravningsrådgivare, Representant
Har arbetat på byrån sedan 2017

Cecilia

Cecilia Dahl

 cecilia@bergsbegravningsbyra.se
 0480-44 44 50

Receptionist, Administration, Begravningsrådgivare, Representant
Har arbetat på byrån sedan 2019